Proszę czekać...
zamknij

Aktualności

02.04.2020 Informacja #XXZjazdPTAiIT
Kraków, 31 marzec 2020

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

Zwracam się do Was w chwili, gdy wszyscy stajemy w obliczu kulminacyjnego punktu walki z niewidocznym przeciwnikiem, jakim jest COVID-19. Jako lekarze anestezjolodzy wspólnie z pielęgniarkami i ratownikami medycznymi, znaleźliśmy się na pierwszej linii frontu w leczeniu krytycznie chorych ofiar pandemii w Polsce. Zrobimy wszystko, aby sprostać wyzwaniu i chociaż mamy świadomość, że w wielu przypadkach możemy być bezsilni – nie zapominajmy o bezpieczeństwie personelu medycznego – podstawowej zasadzie w praktyce anestezjologii i intensywnej terapii.

W chwili obecnej chciałbym wyrazić nadzieję, że po zakończeniu kryzysu, mimo czekającego nas ogromnego wysiłku w nadchodzących tygodniach, będziemy chcieli spotkać się w Krakowie we wrześniu, aby podsumować i omówić doświadczenia, nadal wypracowywać konieczne standardy i wytyczne, także w postępowaniu w sytuacjach katastrofy epidemicznej.

W związku z tym, że przed nami czas niezwykle intensywnej pracy, zdecydowaliśmy się przedłużyć termin wczesnej rejestracji i przesyłania abstraktów do 31 maja 2020 roku dla potencjalnych Uczestników i Partnerów XX Międzynarodowego Zjazdu PTAiIT w Krakowie (link do rejestracji XX Zjazdu) oraz Sympozjum Satelitarnego WCA2020 na temat ECMO (link do sympozjum ECMO).

Jednocześnie, przy tak dużej dynamice i niepewności co do dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej, musimy liczyć się z różnymi scenariuszami organizacji Zjazdu. Informacje te pojawią się w komunikatach już w czerwcu br.

Na stronie Zjazdu została aktywowana zakładka AKTUALNOŚCI, w której udostępniać będziemy bieżące i ważne informacje na temat pandemii COVID-19 z kraju i zagranicy. Zamieszczamy pierwszą publikację w cyklu relacji „z frontu walki z COVID-19“ naszych Kolegów pracujących w Kanadzie (Marcin Wasowicz) oraz w USA (Krzysztof Laudański i Jacek Cywiński) pod tytułem Przygotowanie na katastrofę oraz inne, pomocne w walce z COVID-19 materiały. Kolejny - 6-ty numer Newsletter #ZjazdPTAiITKrakow2020 ukaże się za miesiąc.

Prosimy o bieżące śledzenie i wdrażanie rekomendacji Konsultanta Krajowego https://konsultantait.gumed.edu.pl/ Ministra Zdrowia https://www.gov.pl/web/koronawirus oraz Światowej Organizacji Zdrowia https://www.wfsahq.org/resources/coronavirus

Wszelkie pytania w sprawie Zjazdu, prosimy kierować na adres biuro@anest.eu

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,
Prof. dr hab. med. Janusz Andres
Prezes-Elekt PTAiIT